نرم افزار Trillian یکی از نرم افزارهای مسنجر (پیغام رسان فوری) معروف برای چت کردن است. این نرم افزار کاملا حرفه ای بوده و در هنگام استفاده از آن هیچ تبلیغاتی را مشاهده نمی کنید. عوامل محبوبیت نرم افزار Trillian پشتیبانی از پروتکل های چت معروف دنیا همانند Gmail, Live,Hotmail ,IRC, AIM, ICQ, MSN, Yahoo! Messenger و دارا بودن امکانات منحصر به فرد است. 
بطور خلاصه با نصب این برنامه دیگر نیازی به نصب جداگانه مسنجرهای یاهو، گوگل ،MSN و غیره ندارید و در ضمن می تونید همزمان چندین اکانت از یک سرویس دهنده و یا چند سرویس دهنده مختلف داشته باشید تا هم با وجود ایمیل جدید بهتون پیام بده ،هم تعداد ایمیلهای جدید رو بهتون نشون بده، همدوستانی که آنلاین می شوند رو بهتون اعلام می کنه و....
 
 
Trillian قابلیت های منحصر به فردی را فراهم میکند که تاریخ ارسال پیام،پشتیبانی از زبان های مختلف،استاتوس بار و آپدیت کردن آن برای هر پروتکل بصورت جدا،ادغام خودکار پیوند ویکیپدیا،هشدار تماس، سیستم اتوماسیون پیشرفته و... می باشد. همچنین حفظ حریم خصوصی و جلوگیری از افشای رمز و اطلاعات شخصی از قابلیت های امنیتی این نرم افزار است. دارا بودن صدها شکلک،پوسته های مختلف،ارسال سریع پیام،ارسال و دریافت فایل های مختلف با پسوند های مختلف،ایجاد چت گروهی،چت روم،buddy آیکون،صداهای جالب و ... از ویژگی های این نرم افزار است که بدون شک می تواند نظر شما را برای استفاده از این نرم افزار در زمینه چت جلب کند.
 
ویژگی های نرم افزار Trillian 5 Pro for Windows Beta :
- پشتیبانی از سرویس های چت IRC, AIM, ICQ, MSN, و Yahoo! Messenger.
- عاری از هرگونه مشکلات قطعی و مشکلاتی که در مسنجرهای مخصوص این سرویس ها پیش می آید.
- دارای 100 شکلک و EmotiSounds های جالب.
- اتصال مستقیم به پروتکل های چت.
- ایجاد تنظیماتی برای حفظ حریم شخصی.
- نداشتن تبلیغات اینترنتی در برنامه.
- ارسال و دریافت فایل های مختلف با پسوند های مختلف.
- چت صوتی و تصویری بدون قطع شدن.
- نمایش زمان واقعی چت تصویری و صوتی.
- ایجاد یک کنفرانس در میان اد لیست ها.
- پشتیبانی از چت روم.
- دارای قابلیت جستجوی اینترنتی.
- دارای پوسته های مختلف.
- محیطی زیبا و کاربرپسند.
 
 
برای نصب ، یک اکانت داخل تریلیون نیاز داره که مثلا می تونید با ایمیل یاهوتون صبر نام کنید.
 
 
(نیازی به آموزش تدارید چون خیلی راحت نصب، کرک میشه و تنظیمات خاصی نداره)